niedziela, 15 czerwca 2014

Bingo Spa proteiny kaszmiru i kolagen czy moje włosy polubiły proteiny?

W jednym z postów opisywałam swoje włosy, jak już wiecie są niesforne, lekko falowane z tendencją do odgniatania i ciągłego puszenia. Krótko mówiąc mam z nimi trzy światy. Przez prawie dwa lata intensywnej pielęgnacji, zdążyłam się nauczyć aby uważać z proteinami. Włosy za nimi nie przepadają alee pewnego razu będąc w tesco spotkałam maski Bingo Spa zatem postanowiłam spróbować innej proteinowej wersji. Jak zareagowały na nią moje włosy? O tym za chwilę :)


Producent sporo nam obiecuje : 

"Specjalna formuła maski do włosów BingoSpa, aby włosy stały się jedwabiście miękkie, sprężyste i błyszczące. 

Proteiny kaszmiru to doskonały materiał budulcowy struktury włosa, a dzięki swej niskiej masie cząsteczkowej oraz charakterowi podobnemu do soli, są zdolne przenikać również do zewnętrznych warstw naskórka, scalając je i poprawiając poziom nawilżenia.
Proteiny wykazują szeroki zakres mas cząsteczkowych począwszy od wolnych aminokwasów do polipeptydów o dłuższym łańcuchu. Dzięki czemu łączą w sobie własności zwilżające i błonotwórcze. Proteiny kaszmiru, zwiększają zatrzymywanie wilgoci na powierzchni włosów i w ten sposób poprawia ich podatność na układanie, zapobiega elektryzowaniu i nadaje im elastyczność, zdrowy wygląd i miękkość oraz jedwabisty połysk.
 
Dzięki silnym właściwościom błonotwórczym rozpuszczalnego kolagenu BingoSpa o trójspiralnej strukturze heliksowej, charakteryzującego się wysoką masą cząsteczkową, tworzy się na powierzchni włosów cieniutki film, który chroni je przed wnikaniem szkodliwych substancji z otoczenia oraz zwiększa ich nawilżenie oraz elastyczność, sprężystość i podatność na stylizację.
Powierzchnia zdrowego włosa powinna być maksymalnie gładka, bez spękań (zdj. obok). Taki wygląd mają włosy właściwie nawilżone dzięki kolagenowi BingoSpa." (opis ze strony -> bingosklep.com)

czy aby na pewno to wszystko się sprawdzi?


Skład w przypadku tych masek zawsze jest krótki i konkretny. Tytułowe składniki w połowie składu, nie jest źle ale mogłoby być lepiej. Na pewno nie są to super odżywcze maski ale bardzo przyjemne w użytkowaniu.

Wszystkie maski tej firmy zamknięte są w mlecznych plastikowych słojach. Miałam jeszcze starą wersję, nowe mają ładniejsze etykiety, które przede wszystkim nie ścierają się po kontakcie z wodą. Za co duży plus, firma słucha "głosu ludu" i wyszła klientom na przeciw. Dostępność to sklepy internetowe, stacjonarnie jest ciężej ale warto zajrzeć do tesco swoją właśnie tam kupiłam. Pojemność to 500g, z ceną jest różnie waha się od 8 do 13zł. Moim zdaniem to i tak nie jest dużo za taką pojemność.


Działanie ! Do kolejnego proteinowego produktu podeszłam sceptycznie nastawiona. Używałam jej w różnych kombinacjach :
1) Po umyciu włosów, nakładałam ją obficie na to czepek i ręcznik. Spłukiwałam po 20-30 minutach, efekt? Włosy zdyscyplinowanie, gładkie i mięsiste w dotyku.
2) Nałożona na chwilę po myciu, bez czepka, efekt? włosy miękkie ale lekko spuszone.
3) Nałożona przed myciem na olej, efekt taki jak w przypadku sposobu czyli miękkie i zdyscyplinowane włosy.
Jak widzicie włosy zdecydowanie się z nią polubiły, najczęściej wybierałam sposób z czepkiem. Robiłam to co dwa tygodnie, gdyż jak wiecie z proteinami trzeba uważać. Można z nimi przedobrzyć, co włosom nie wyjdzie na dobre. Nigdy nie obciążyła mi włosów, bez względu na ilość czy czas trzymania. Nadaje się również do robienia własnych maseczek na włosy, możemy dorzucić czego dusza zapranie. Część osób myje włosy maskami Bingo Spa jednak ja pozostaje przy tradycyjnych szamponach. Maskę zużywałam bardzo długo, niestety właśnie dobiegła końca ale zdecydowanie kupię ją ponownie jak spotkam stacjonarnie !Znacie produkty Bingo Spa? Macie swoich ulubieńców tej firmy? Używaliście maski z kaszmirem i kolagenem?

6 komentarzy:

 1. nie używałam jeszcze żadnej z masek BingoSpa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie miałam nic ich firmy ale sprawdzę jak już się moje maseczkowe zapasy skończą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej firmy tak szczerze powiedziawszy

  OdpowiedzUsuń
 4. chętnie kupiłabym sobie tą maskę gdybym tylko ją gdzieś spotkała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam jej, ale chętnie się na nią skuszę kiedy będę miała taką okazję :)

  OdpowiedzUsuń

Jak już do mnie trafiłeś pozostaw po sobie ślad, każdy wasz komentarz sprawia ogromną radość, są także cennymi wskazówkami. Będę się starała odpowiedzieć na każde wasze pytanie. Także w wolnym czasie postaram się zajrzeć na blogi komentujących osób :)

Proszę przy tym o kulturalne zachowanie i nieużywanie wulgaryzmów.
Każdy komentarz, który będzie miał na celu reklamowanie bloga będzie usuwany.